Radio-televizija Federacije Bosne i Hercegovine dobila je gotovo sedam milijuna konvertibilnih maraka za modernizaciju i daljnji tehnološki razvoj.
Federalna ministrica prometa i komunikacija Andrijana Katić i generalni direktor Radio-televizije Federacije Bosne i Hercegovine Bakir Hadžiomerović u Mostaru su potpisali Sporazum o dodjeli sredstava za realizaciju projekta „Unaprjeđenje i stabilizacija programskog, produkcijskog i tehnološkog sustava RTV FBiH kroz integriranu realizaciju RTV djelatnosti u 2026. godini“.
Sredstva su osigurana temeljem Odluke Vlade Federacije Bosne i Hercegovine o usvajanju Programa utroška sredstava namijenjenih unaprjeđenju RTV djelatnosti, a dodijeljena su na prijedlog Federalnog ministarstva prometa i komunikacija.
U skladu s odlukom, RTV Federacije BiH odobreno je ukupno 6.984.858,88 KM, koja će biti iskorištena za unaprjeđenje programskih sadržaja, modernizaciju produkcijskih kapaciteta te daljnji tehnološki razvoj javnog RTV servisa.
Ministrica Andrijana Katić istaknula je kako je u posljednje tri godine za RTV FBiH osigurano približno 11 milijuna KM, čime Vlada Federacije BiH potvrđuje opredijeljenost jačanju kapaciteta javnog servisa i stvaranju uvjeta za njegovo stabilno i kvalitetno djelovanje.
Potpisivanjem sporazuma stvoreni su preduvjeti za provedbu planiranih aktivnosti tijekom 2026. godine, s ciljem dodatnog unaprjeđenja kvalitete javnog informiranja, razvoja tehničke infrastrukture i osiguravanja stabilnog funkcioniranja RTV djelatnosti u Federaciji Bosne i Hercegovine.
Borak.tv




















Leave a Reply