Tomić pozvao na dijalog u Mostaru: “Krivi su pokojni Franjo i Alija”

Tomić pozvao na dijalog u Mostaru: “Krivi su pokojni Franjo i Alija”

Vijećnik HDZ-a 1990 u Gradskom vijeću Mostara Teo Tomić uputio je apel za prestanak političkih blokada i povratak dijalogu o pitanjima koja izravno utječu na svakodnevni život građana Mostara.

Na kraju 19. sjednice Gradskog vijeća Mostara, održane 19. lipnja, Tomić je poručio kako su Mostaru potrebni odgovornost, kompromis i konkretna rješenja, a ne stalna politizacija tema važnih za funkcioniranje grada.

Govoreći o aktualnom ustroju Grada Mostara i političkim odnosima, Tomić je istaknuo potrebu za pronalaskom zajedničkog rješenja prihvatljivog svim stranama.

“Statut Grada Mostara potpisali su Josip Merdžo i Safet Oručević. Ne valja, ne sviđa se nama, ne sviđa se Bošnjacima. Hajmo se vratiti na Dayton. Ovo je mješovita županija, ljudi moji, krivi su pokojni Franjo i Alija. Mora se naći kompromis, a kompromis znači da su obje strane nezadovoljne”, poručio je Tomić.

Pozvao je sve vijećnike da sudjeluju u raspravama i argumentirano iznose svoje stavove kako bi se pronašla rješenja koja će omogućiti normalno funkcioniranje grada.

“Apeliram na sve vijećnike da dođu, da se argumentirano kaže što ne valja i da se pokuša pronaći rješenje kako bi ovaj grad mogao živjeti. Ne može smeće biti politički problem, ni vrtići, ni autobusi, ni ulice, ni zelene površine. To ne dozvoljavam i to govorim u svoje osobno ime kao Hrvat, a ne u ime Kluba Hrvata”, kazao je.

Iz HDZ-a 1990 priopćeno je kako je Tomićeva poruka jasan poziv svim političkim akterima da se, umjesto međusobnih optužbi, usmjere na rješavanje konkretnih problema građana te osiguraju nesmetano funkcioniranje grada Mostara.

Borak.tv

Tomić pozvao na dijalog u Mostaru: “Krivi su pokojni Franjo i Alija”

Pivac veliki
Glavni banner top pozicija 2
FIS veliki
Glavni banner top pozicija 5
Namex veliki
Pozicija 7

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)